Кожени панталони – водечки тренд оваа зима

2 јануари, 20140
25

Панталоните за повеќето дами се омилено парче гардероба, а оваа сезона специјален акцент имаат моделите од кожа.

Освен што се идеални за студените денови, тие во било каква комбинација изгледаат крајно атрактивно, а можат да се комбинираат во најразлични стилови и да се носат за различни прилики.

Оваа сезона е најпопуларен моделот во црна боја.

Најмодерни се тесните припиени кожени панталони кои најдобро им стојат на слабите жени, бидејќи кожата го нагласува секој плус килограм, но совршено ги истакнува и облините и дава висока доза сексапил.

Можат да се носат во комбинација со кошула, туника, тесна маичка, со равни чевли но и со висока потпетица.

http://www.02.mk/wp-content/uploads/2013/11/20121110-075023.jpg

http://www.02.mk/wp-content/uploads/2013/11/koza-na-modern-nacin-za-esen-2013-1.jpg

http://woman.hotnews.bg/static/uploads/content/08/1(4).jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit