Кристијан повторно во затвор!

10 јануари, 20140
Kristijan-Golubovic-photo-by-Slobodan-Pikula-telegraf6-660x440

Александар Кристијан Голубовиќ повторно ќе се врати во Централниот затвор во Белград од кој по четири и половина одлежани години излезе на 16 декември минатата година.

KK-Partizan-KK-Real-Madrid-Kristijan-GolubovicFoto-Marko-Todorovic-2-670x446

Голубовиќ е оптужен дека организирал криминална група која тргувала со хероин од почетокот на август 2009 до 16 јануари 2010 кога Кристијан беше уапсен пред црквата св.Марко во Белград.
Според првата пресуда му беа досудени седум и половина години затвор, но Апелациониот суд ја прекина казната и наложи ново судење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit