Le Palais Royal: Најскапата куќа во САД

13 декември, 20140
2

Најскапата куќа во САД се наоѓа во Хилсборо Бич, Флорида и се продава за 139 милиони долари, пишува Mirror. Станува збор за луксузна куќа дизајнирана со интересни и скапи детали.

Влезната врата на имотот е прекриена со 22-каратно злато, а палатата е наречена Le Palais Royal (Кралска палата). Подовите се направени од мермер, а целата куќа наликува на познатиот Версајски дворец.

Во куќата има 11 спални соби, 17 бањи, приватно пристаниште за јахта и подземна гаража за повеќе од 30 автомобили. Покрај тоа, има и огромен базен, водопад, тобоган и бар покрај базенот.

Целосната градба ќе биде комплетирана пред крајот на 2015 година, а Кралската палата е најскапата недвижност на пазарот во Америка, дизајнирана за некои од најбогатите луѓе во светот, пишува Mirror.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş