Лоши вести за Шумахер

6 ноември, 20140
25

Иако сите се надеваме на поскоро заздравување на Шумахер, следуваат лоши вести..

Бившиот доктор која работел на шампионатот на Формула 1, Гери Харштајн, изјавил дека на Михаел Шумахер, кој доживеа голема несреќа, му останале од неколку месеци до неколку години живот.

„Очекуваниот животен век на пациентот, кој не покажува невролошко подобрување, се движи од неколку месеци до неколку години“– изјавил доктор Харштајн.Тој исто така изјавил неговото семејство и фанови да се припремаат за најлошото, пренесува британскиот Дејли Мејл.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş