Мажите со поголем стомак траат подолго во кревет

18 септември, 20140
1

Можеби дамите треба да подзаборават на атлетски-градените мажи, и да се фокусираат на оние пополните. Најновото истражување на турските научници вроди со интересни резултати.

Во истражувањето учествувале 200 мажи, од кои 100-тина имале проблеми со сексуалните перформанси, а останатите 100 сметале дека им оди баш добро. Фокусот на научниците бил телесниот индекс на учесниците – односот на тежината и висината.

Резултатите велат дека мажите со повисок телесен индекс (ТИ) во просек траат и до 5 минути подолго во креветот. Групата со нормален ТИ во просек трае околу 2 минути, додека групата со повисок ТИ – 7.3 минути. Од друга страна, испитаниците со нормален ТИ почесто страдале од прерана ејакулација.

На прв поглед, ова е чудно. Мажите со нормален ТИ се во принцип поздрави. Сепак, клучот се крие во хормонот естрадол, кој е заслужен за одложување на оргазмот. Мажите со повисок ТИ имаат поголема количина естрадол, оттаму и траат подолго. Истражувачите дури извлекоа и заклучок дека помалата мускулна маса буквално значи дека имате подобри шанси за одложување на оргазмот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş