Медицинска сестра од Франција со капење на новороденчињата откри нешто неверојатно…

12 октомври, 20140
Медицинска сестра од Франција со капење на новороденчињата откри нешто неверојатно…

Медицинската сестра и акушерка, Сониа Рошел, по долгогодишна работа со новороденчиња, развила своја техника за капење на бебињата, притоа правејќи им да се чувствуваат како да се наоѓаат во мајчината утроба.
Сониа Рошел овој вид на капење на бебињата го истражувала долги години, и тоа со набљудување на рефлексите на доенчињата и првиот допир со вода. Оваа видео всушност покажува како бебињата реагираат и се однесуваат во мајчината утроба, а самото капење трае 10 до 15 минути.
Сониа своите мали човечиња ги подвргнува на оваа капење се до својата двомесечна возраст. Како искусна сестра и акушерка во одделот пуер – периум на Клиниката во Париз, таа не препорачува родителите да го праваат оваа со своите деца, затоа што се работи за специфичен и професионален пристап.
Родители – уште еднаш… Не се обидувајте да ги капете вашите најмали на ист начин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş