Моќта на љубовта: Парализирана невеста проодела на својата свадба!

24 ноември, 20140
Моќта на љубовта: Парализирана невеста проодела на својата свадба!

Пред три години, Кејти Брелан доживеала тешка сообраќајна несреќа, по која останала неподвижна. Меѓутоа, благодарение на љубовта кон својот вереник, успеала да постигне нешто неверојатно.

Иако лекарите предвидувале дека никогаш веќе нема да застане на нозе, таа со огромна помош од својот татко, во тајност вежбала. И верувале или не, целиот процес на рехабилитација се исплатил.

Кога дошол денот на нејзината свадба, Кејти со помош на таткото, зачекорила до олтарот за да го каже судбоносното „да“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş