На Фејсбук отворена група која го потресе регионот: Денешните средношколки

2 декември, 20140
18

“Денешни средношколки” е името на Фејсбук групата на која секојдневно се објавуваат фотографии од малолетни девојки во непристојни пози, кои се пронајдени на нивните профили.

Девојките овие фотографии ги поставиле на Фејсбук и на тој начин ги направиле достапни за сите кои сакаат да ги видат. Потсетуваме, на почетокот на оваа година била отворена групата “Najveće ****** osnovnih i srednjih škola”, која набрзо била и деактивирана.

Споменатата група повикувала на јавен линч на девојките чии фотографии биле објавени, а по многуте реакции од корисниците на оваа социјална мрежа, групата била деактивирана.

Таа група објавувала фотографии како овие, со единствена разлика што тие девојки изгледале многу постаро и не се вклопувале во возрасната група на “основки и средношколки”. Фотографиите од новата група која ја потресува јавноста можете да ги погледнете тука.

Прашање е само колку време оваа група ќе постои и кога ќе биде деактивирана од Фејсбук.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş