На оваа веб страница ќе дознаете како ќе изгледате за 20 години

13 октомври, 20140
На оваа веб страница ќе дознаете како ќе изгледате за 20 години

Сигурно ве интригира како би изгледале за двесет години од сега. Нова веб страница која користи најнова технологија ќе ви покаже токму тоа – како ќе изгледате во иднина.

Софтверот работи така што ве фотографира преку камерата на компјутерот и ви го мапира лицето со 3D технологија. Со креираниот модел од вас за 20 години од сега, дури може и да си направите муабет.

„За да постигнеме реалистичен изглед, моделиравме лице глава и рамена кои работат во WebGL, употребивме софтвер за документирање на изразот, кој обично се користи од студиа ја креирање на видео игри, со цел да се анализира изгледот на еден човек и да се креира финалната, постара верзија на човекот“, изјави креативниот директор на компанијата Jam 3, Едријан Белина.

Резултатот на #futureself изгледа како постара анимирана верзија од вас. За да го испробате ова и да дознаете како најверојатно ќе изгледате за 20 години од сега, клик тука.

За да дознаете повеќе за проектот, погледнете го видеото подолу:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş