Најголемите порно афери на нашите и на ѕвездите од регионот

17 декември, 20140
10

Тие се познати пејачки, водителки, манекенки… а биле или се’ уште се – секс бомби! Но сите тие имаат и уште еден свој заеднички именител: порно снимки, со кои кренаа голема прашина!

Severina Promo Foto Danijel Galić

На некои порно популарноста им пречеше, на други – не, трети ги направи ѕвезди… Едно е сепак сигурно: овие снимки ги вжарија Интернет порталите, печатот и другите медиуми во времето кога се појавија.

Severina

Северина

Филмот на Северина несомнено крена најголема прашина! И кај нас и во регионот а можеби и пошироко.Севе водеше љубов на јахта со бизнисменот Милан Лучиќ, а на снимката освен сексот се гледа како се полеваат со шампањско и лижат, односно орално задоволуваат. пејачката го тужеше сајтот кој прв ја објави снимката и ја изгуби парницата, но дури тогаш постана мегаѕвезда!

Suzana Mančić

Сузана Манчиќ

Некогашната лото девојка важеше за една од најпожелните дами на тогашната домашна ЈУ естрада. нејзиниата снимка, односно ги има две, се појавија кога таа веќе беше жена во години, иако секако дека и натаму привлекоа голема внимание. Додуша кај повеќето постари фанови на Сузана. Првото видео го преплави пазарот во 2006 година, додека оноа второто, попознатото се појави нешто подоцна. На него Сузана Манчиќ е со грчкиот банкар Симеон Оцомкос и тука се јасно и експлицитно се гледа, а се слушаат и „валкани зборови“ која таа му ги шепоти.

Jelena Žeželj

Јелена Жежељ

Овој скандалго следи и многу интересна приказна. јелена беше во куѓата на Големиот брат и тогаш сите ги информираше дека е „невина“, иако се знаеше дека е во врска со синот на српскиот фолк пејач Кеба. И тогаш, одненадеж се појавија фотографиите на кои таа наводно има секс, но со друго момче. Јелена се обиде да  демантира дека е таа на фотографиите, но… синот на Кеба ја откачи!

Sofija Rajović Foto Fesjbuk

Софија Рајовиќ

Сексипилната водителка Софија рајовиќ е меѓу последните на која и се појавија порно фотографии во јавноста. Не се крена толку голема прашина како кај претходните, зашто Софија бргу реагираше и со правни средства им се закани на оние кои ги објавија нејзините порно фотографии. Но и покрај тоа, интересно е  што тие се’ уште стојат на сајтот Порнотјуб!

Sanja Stojanović

Сања Стојановиќ

Снимката предизвика вистински бум, зашто се појави во екот на натпреварувањето на музичкото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“ на кое во тој момент Сања учествуваше. на нив накратко се гледа како убават пејачка орално го задоволува момчето чие лице не се прикажува, ама тоа беше доволно да ја израдува машката популација во регионот. Сања храбро го поднесе овој удар и малку се тргна настрана од медиумите, но снимката се уште стои.

Maja Mandžuka

Лажни филмови

Постојат и ѕвезди на кои се обиделе да им подметнат порно снимки, односно филмови во кои се појавуваат девојки кои личат или потсетуваат на нив. така, лажно обвинети биле Цеца, Славица Ќуктераш, Рада Манојловиќ како и Маја Манџука која правдата ја побара на суд и го доби процесот.

Македонски порно афери

Во Македонија исто така јавноста памети неколку обиди за креирање порно афери преку божемни или вистински снимки на познатите. Веројатно најпозната е онаа која популарната ТВ водителка Лила Филиповска ја имаше, кога пред десеттина години беа објавени порно фотографиите на кои се гледа како таа во клечејќи орално задоволува непознат маж. И покрај големата врева, брзо се докажа дека фотографиите се лажни, односно на нив е сосема друга, светска порно актерка, која од аголот од кој беше снимена, во ликот неодоливо потсетува на нашата Лила.

lilaa1

Своја порно афера своевремено имаше и манекенка, модел и ТВ водителка Ана Исаиева, која беше посочувана дека е девојката од снимката која кружеше по мобилните телефони, на која се гледа како на црвени сатенски чаршафи во постела орално задоволува непознато момче. Веродостојноста на личноста од клипот никогаш не беше потврдена.

ana_isaieva2

Порно снимки или фотографии јавноста наголемо зборува дека имаат и неколку врвни македонски ТВ водителки и фолк пејачки, а  има и такви кои се колнат дека со свои очи ги гледале нивните клипови со експлицитни секс сцени.

Од порно аферите не се заобиколени ниту неколкумина од машките познати македонски фаци, особено оние од водителската и новинарската фела, на кои им се припишува нивно активно учество во неколку порно геј клипови… Но сето тоа до ден денешен не излезе на мегдан пред очите на пошироката јавност, па затоа останува ваквите информации да се сведат само на на шпекулации и чаршиски приказни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş