Најромантичните хотели во светот

16 септември, 20140
16

Огромен број од хотелите на оваа листа се сместени на работ од светот, во срцето на недопрената природа.

Некои од нив нудат базени од отворен или затворен тип, со обична или пак морска вода, а некои одат толку далеку што во склоп на сместувањето нудат вили со природни базени на користење.

Кога малку подобро ќе ги погледнете овие топ 10 рангирани хотели, не е тешко да заклучите дека патниците знаат да го одберат рајот на земјата!


1. The Place Luxury Boutique Villas, Тајланд

opustanje-vo-top-10te-najromanticni-hoteli-vo-svetot-02


2. Akademie Street Boutique, Јужна Африка

opustanje-vo-top-10te-najromanticni-hoteli-vo-svetot-03


3. Anastasis Apartments, Грција

opustanje-vo-top-10te-najromanticni-hoteli-vo-svetot-04


4. Aia Mattonata Relais, Италија

opustanje-vo-top-10te-najromanticni-hoteli-vo-svetot-05


5. Astra Suites, Грција

opustanje-vo-top-10te-najromanticni-hoteli-vo-svetot-06


6. Lindos Blu, Грција

opustanje-vo-top-10te-najromanticni-hoteli-vo-svetot-07


7. Baros Maldives, Малдиви

opustanje-vo-top-10te-najromanticni-hoteli-vo-svetot-08


8. Veligandu Island Resort and Spa, Малдиви

opustanje-vo-top-10te-najromanticni-hoteli-vo-svetot-09


9. Al Maha Desert Resort, Обединети Арапски Емирати

opustanje-vo-top-10te-najromanticni-hoteli-vo-svetot-10


10. 2Inn1 Kensington, Јужна Африка

opustanje-vo-top-10te-najromanticni-hoteli-vo-svetot-11

Кој би го избрале вие?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş