Направила дупка во јајцето…крајниот резултат ќе ве остави без зборови!

5 ноември, 20140
Направила дупка во јајцето…крајниот резултат ќе ве остави без зборови!

Сакате колачи? А јајца? Одлично! Во продолжение можете да видите еден навистина неверојатен трик кој ги вклучува двете работи и тоа на супер креативен начин.
Ова видео ќе ве научи како да испечете колач внатре во самото јајце. Да, и тоа е возможно!
Ова е совршена активност за било кој во кујната, но и големо изненадување за сите. Кој не би сакал да скрши и да отвори јајце, а внатре да најде вкусен десерт?
Во овој експеримент можете да додадете и различни прехрамбени бои за тестото со цел вашите колачи да изгледаат уште поинтересни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş