Научете како да го толкувате она што кафето ви го зборува

17 октомври, 20140
4

Талогот од кафе според верувањата говори многу. Се што треба да направите е да научите да го толкувате она што кафето ви го зборува.

Во внатрешниот дел од шолјата, поради полесно читање, не треба да има украсни шари. Кафето се пие опуштено и полека, само од едната страна на шолјата, а рачката се држи со левата рака.

Празната шолја мора три пати да се преврти во насока на стрелките на часовникот, со цел талогот подобро да се распредели низ шолјата. Истата прекријте ја со тацна, пред да ја превртите.
Превртената шолја потребно е да ја оставите неколку минути, за талогот да се исуши и да се создадат статични симболи. Само еднаш смее да се подигне шолјата, за да се провери до каде е талогот.

Може да се толкува само со првата испиена шолја кафе во денот.

И додека на почетокот фигурите од шолјата изгледаат хаотично, низ пракса, во овој вид толкување, значењата сами ќе се „отвораат“, едно по друго.

Навистина сме зависни од утринското кафе

Во продолжение погледнете ги значењата на симболите.

Ангел – добри вести, среќа, голем настан за вас
Авион – ќе добиете поклон за кој не се надевавте
Балон – бидете внимателни, можни проблеми и несогласувања
Бебе – мали грижи
Брег – лош предзнак, потешкотии и препреки во остварување на целите
Бубачка – тешка задача ќе се постави пред вас
Брод – ви претстои патување
Боца – очекувајте добри вести
Дете – финансиска придобивка
Дланка – проблеми во фамилијата
Грав – финансиски проблеми
Јајце – богатство и успех
Канџа – непријател
Ќелава глава – голема љубов
Клуч – отворање на врати, реализација на напорите, успех
Коњ – снага, независност
Компас – патување кој подалечна дестинација
Круг – очекувајте успех
Круг со точка во близина – принова во фамилиата
Круг со линија во близина – вашиот труд нема да биде почитуван
Круша – финансиска сигурност
Квадрат – нов дом
Пеперутка – флерт
Лав – успех на работа
Лице – некој што ве сака се грижи за вас
Лисица – лажен пријател
Ланец – покана за на свадба
Права линија – напредок без проблеми
Крива линија – неуспех
Топка – некој кој познавате, а се занимава со спорт – му претстои краток период на среќа а потоа несреќа
Мачка – расправија за кратко
Магаре – не се надевајте на помош од вашите пријатели
Метла – успех на работа
Мечка – добро размислете за нови одлуки
Маска – опкружени сте со лицемери, непријатели
Млада месечина – религиски повик
Мотика – финансиска придобивка
Мравка – одлучност некоја работа да се донеси до успех
Наковална – деловен успех
Наушница – потребно ви е внимателно објаснување
Нож – Ве очекува некоја опасност, непријателот ви “крои“ нешто
Овца – тешка работна задача
Око – љубомора, завист
Оро – големо подобрување во животот
Куче – добар и приврзан пријател, верен партнер
Коњ – немате сили започнатата работа да ја донесите до крај
Полна месечина – љубов
Палма – среќни денови во бракот
Пајак – неочекувани пари
Пчела – ќе запознаете нови пријатели и ќе чуете добри вести
Писмо – ве очекуваат добри финансиски денови
Пила – препреки на работа од своите соработници
Прстен – брак
Рак – чувајте се од вашите соработници, можат да ви нанесат зло
Скинат прстен – проблеми во бракот
Риба – животот ќе ви биде побогат, посреќен
Рака – пријателство и фамилија
Срце – љубов, верување и доверба
Стебло – на пат се промени кон подобро
Стол – Неочекуван гостин
Слон – искрен пријател
Сонце – моќ, успех
Свеќа – некој ќе ви помогне да успеете
Стрела – среќна и хармонична љубов
Стена – мал проблем кој брзо ќе го надмините
Стопало – добри вести
Свиња – добивка на работа
Човек со испружена рака – поклон
Чадор – оговарање, озборување
Чамец – работните обрврски можете сам да ги средите
Чорап – оговарање, озборување
Чекан – грижи
Глушец – кражба, разбојништво
Торба – пред вас е некоја замка, ако торбата е отворена можете да ја избегнете, но ако е затворена нема да можете
Трокут – доаѓаат промени
Топка – работата повеќе не ви причинува задоволство
Уво – Ќе слушнете неочекувани вести
Врата – Прилика за успех
Рог – внимавајте на влијанието на лугето во вашата околина
Волк – непријателство, љубомора, можна расправија
Знаме – ве очекува опасност, подгответе се за судир
Змија – внимателно, имате непријатели
Змеј – коренити промени
Звоно – неочекувани вести
Звезда – исполнување на ваша голема желба
Заб – зло
Цвет – финансиска придобивка
Црква – грижи
Харфа – среќа во животот
Шешир – мали незгоди, промени

Утринското кафе ќе ви помогне да се справите со болките во вратот

Значењата на броевите

1 – Почеток, вест, честитка.
2 – Запознавање, посредување, ќе ве повикаат како сведок на суд.
3 – Ново познанство.
4 – Разговор.
5 – Успех, ќе ви бараат пари на заем.
6 – Штета во вашиот дом, пожар, кражба на автомобил.
7 – Нова љубов (ако седмицата е без црта), обновување на стара љубовна врска која ќе заврши на истиот начин (ако седмицата е со црта).
8 – Ќе вложите пари кои ќе ви се удвојат.
9 – Почеток на сериозна врска, веридба, брак.
10 – Ќе добиете неочекувани пари.

Значењата на буквите

А – Почеток на нова работа.
Б – Оргинална и мила личност.
В – Агресивност, победа.
Г – Искреност, јасни мисли.
Д – Себичност.
Е – Самодоверба.
Ж – Исполнување на желба.
З – Темпераментност.
Ѕ – Оргиналност.
И – Нови информации.
Ј – Необична љубовна авантура.
К – Караница со блиска личност.
Л – Истрајност, упорност.
Љ – Искрена љубов, склоност кон сожалување на себе.
М – Природно, спонтано, нови можности.
Н – Благородност.
О – Егоист.
П – Умереност.
Р – Сила, Хармониа.
С – Голема среќа.
Т – Имате премногу предрасуди.
У – Тврдоглавост.
Х – Остварување на целта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş