Научете како орално да ја задоволите и успешно да ја доведете до оргазам

28 декември, 20140
14

Пред да се спуштите кон нејзиното меѓуножје и да започнете со орално задоволување треба да знаете неколку нешта за да можете успешно да ја доведете до оргазам.

Не и правете „услуга“ – во еден момент ја љубите во уста, а веќе во следниот сте спуштени долу и вшмукувате со сета сила?! Тоа сигурно не е начин за да задоволите една жена. Доколку го изведувате оралниот секс како да и правите услуга или со цел и самите да добиете орално задоволување, тогаш воопшто не ни започнувајте.

Без екстра плунка –нејзината вагина се навлажнува сосема природно, па затоа сосема е непотребно да ја оставите сета своја плунка додека сте меѓу нејзините нозе. Освен што е непријатно, преголемата влажност лесно може да ви ги уништи сите шанси за оргазам.

Полека со брадата – влакненцата од вашата брада се меч со две острици. Ако сте нежен во движењата, брадата може да помогне во сексуалното стимулирање. Но, ако сте груб боцкањето само ќе го направи целиот орален секс мошне непријатен.

Подобро со јазик, полошо со прсти – ова треба да го запомните добро: жените мразат кога со сила им буткате прсти! Кога ќе успеете да ги опуштите со својата уста не правете фатална грешка да ги вклучите прстите во сексуалната игра. Многу мажи веруваат дека тоа е одличен потег, но во суштина не е, бидејќи вагината е мошне чувствителна и секој груб допир ја намалува желбата за секс.

Без „клучниот“ поглед – мажите сакаат кога жената ги гледа директно во очи додека го изведува оралниот секс. За разлика од нив, жените воопшто не мислат на тоа. Затоа никогаш не го запирајте задоволувањето само за да ја кренете главата и да ја гледате во очи затоа што тоа нема никаков ефект.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş