Невозможно: Вакво нешто се гледа еднаш во животот!

2 септември, 20140
12

Брик Мобиус успеал од аеродромот во источна Германија да го забележи моментот кој ретко кој го доживеал. Случајно со камера успеал да го сними Боингот на летот Франкфурт – Лајпциг, кој додека поминувал низ виножито, бил погоден од гром.
Патниците речиси воопшто не го чувствуваат ударот од гром, а според некои истражувања, речиси секоја авио компанија е жртва на барем еден удар годишно.
Авионите во повеќето случаи не претрпуваат поголема штета од удар на гром, а оваа неверојатна фотографија набрзо се проширила низ социјалните мрежи.

dugmanauivion

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş