Никој не е совршен. Овие луѓе никогаш не очекуваа да бидат модели. Сите пуштија солза!?!

17 декември, 20140
Никој не е совршен. Овие луѓе никогаш не очекуваа да бидат модели. Сите пуштија солза!?!

Креативци од Швајцарија кои се залагаат за помош на хендикепирани лица, ги направија пресреќни.

Pro Infirmis организацијата направи креативни модели на изложни кукли за Швајцарски бутици земајки ги за модели хендикепираните лица.

По тој повод е направен филм…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş