Откриен таен тибетски рецепт стар 2000 години: Потребни ви се 300 грама лук и килограм лимони

27 ноември, 20140
4

Се претпоставува дека овој рецепт е запишан пред повеќе од 2000 години, а се користи против триглицериди, холестерол и масни наслаги во крвните садови, како и за долг животен век.

Освен погоре набројаните бенефити од овој древен тибетски лек, докажано е дека успешно делува за подобрување на еластичноста на крвните садови (спречува пукање на крвните садови, а со самото тоа и излив), спречува инфаркт на срцето, мозокот и ангина пекторис. Потоа спречува појава на тумори, го подобрува видот и го подмладува организмот.

Подготовка:

300 грама лук и еден килограм лимони со кора – се заедно се обработува во блендер.

После тоа ставете 1,5 литри вода да проврие, а откако ќе ја намалите јачината на оганот додадете ја во водата и смесата со лук и лимон, па покријте го садот со капак. Исклучиво на тивок оган смесата се вари 15 минути, никако подолго од ова. Потоа тргнете го садот од оган и оставете да се олади. Ова е готов тибетски лек кој се чува со стерилен стаклен сад кој добро се затвора.

Овој пијалок се конзумира на празен стомак секое утро и тоа 0,5 дл во текот на 25 дена. После тоа задолжително се прави пауза од 10 дена, а потоа се повторува постапката се до подобрување на здравствената состојба.

Откако ќе се излечите не треба повторно да го користите лекот, освен ако состојбата повторно не се влоши. Здравите луѓе кои сакаат да го конзумираат лекот за подобрување на општата здравствена состојба нека го применуваат целиот процес само еднаш или два пати годишно, односно два пати по 25 дена на растојание од 6 месеци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit