Ова куче го воодушеви светот само за 11 секунди

12 ноември, 20140
Ова куче го воодушеви светот само за 11 секунди

Видеото на кое се појавува малото кутре трае само 11 секунди, а веќе има над 2 милиони прегледи. Неговата Фејсбук фан страница денес има над 20.000 фанови.

Манчкин е мало куче од расата ши-цу од Калифорнија, кое само за 11 секунди успеа да го воодушеви цел свет.

Неговата сопственичка Синди дошла до идеја да му направи костум за Ноќта на вештерките.

Купила кадифена играчка мече во негова големина, го извадила памукот, направила отвори кај шепите и лицето и му го облекла крзното на Манчкин.

Го пуштила да се придвижи и го снимила како оди, но не ни замислувала дека може да стане светски славно.

Тоа изгледа толку слатко и мило, што нема да останете рамнодушни кога ќе го видите:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş