Овој човек тврди дека е реинкарнација на Исус! (видео)

8 јануари, 20140
20

Бразилецот Инри Кристо вели дека станал реинкарнација на Исус Христос за време на верскиот ритуал во Чиле во 1979 година. Од тогаш тој ги проповеда своите верувања ширум светот. Поради контроверзните ставови е апсен окулу 30 пати до сега.

Меѓутоа и покрај тоа што себе си се смета за реинкарнација на Исус, тој не го слави Божиќ и тврди дека тоа е само еден обичен ден кога богатите ги понижуваат сиромашните.

“Тоа е ден кога синовите на богатите ги покажуваат подароците што ги добиле од своите богати родители додека сиромашните деца добиваат само трошки.“, објаснува овој човек.

httpv://www.youtube.com/watch?v=u9OznDm_8NE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit