Погледнете како ќе изгледа и звучи новата Honda NSX

18 декември, 20140
Погледнете како ќе изгледа и звучи новата Honda NSX

Сериската изведба на Honda NSX, што во САД се продава под името Acura, ќе има светска премиера на 12 јануари, објави јапонската компанија.

По неколку години најава и концептната верзија во 2013 година, Хонда конечно ќе ја претстави новата генерација на супер спортскиот модел NSX.

Новата Honda NSX е создадена во дизајнерското студио на Акура во Калифорнија, а ќе се произведува во Акура центарот за возила со високи перформанси во Охајо.

Хонда засега не објавува повеќе детали, но веќе е познато дека новиот модел ќе има хибриден погон составен од твин-турбо В6 бензински мотор и три електромотори.

Вкупната комбинирана моќност ќе биде над 400 коњски сили.

https://www.youtube.com/watch?v=w0RJsqrS0NY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş