Погледнете како тренираат Ѓоковиќ и Бекер

2 јануари, 20140
9

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ е решен да напредува преку соработката со новиот тренер во стручниот штаб Борис Бекер.

Тоа може да се заклучи според видеото снимено за време на турнирот во Абу Даби каде Новак трет пат по ред ја освојува титулата, и каде Германецот додека трае тренингот постојано комуницира со Ѓоковиќ. Ќе видите како Бекер го коментира секој удар на Новак при што ги коригира неговите грешки.

httpv://www.youtube.com/watch?v=AhEQpVejOQ8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit