Погледнете каква свадба планираат Новак Џоковиќ и Јелена!

16 мај, 20140
novak-gjokovikj-jelena-e-bremena-ocekuvame-prinova-1

Идните младенци сакаат интимна атмосфера, без типична голема православна свадба со над 100 гости, како што е вообичаено во Србија.

Големиот датум ќе биде во јули и ќе се одбележи во Црна Гора на Св. Стефан.

На почетокот се шпекулираше дека на нивната свадба ќе пее Здравко Чолиќ, но не успеале да се договорат. Следен на листата, но сè уште неизвесен е српскиот пејач Мирослав Илиќ, кој со задоволство би прифатил, доколку тоа му биде побарано.

Од она што се дознава во врска со приновата која ја очекуваат е тоа дека семејството Ѓоковиќ, посакуваат женска наследничка.

Новак и Јелена веќе одамна се подготвуваат за она што ги очекува, а досега тој неколку пати изјавува дека едвај чека да му менува пелени на бебето и верува дека новото нешто во нивниот живот ќе биде она што уште повеќе ќе го мотивира за да постигнува поголеми резултати на тениските терени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris