Потресно видео: Кучето не се дели од својот мртов пријател!

2 јануари, 20140
17

Трогателно видео каде е прикажано кучето кое не се дели од телото на својот мртов пријател и верно го чува… Неговиот пријател загинал од автомобил на улица во Кина, а видеото кружи низ интернет и ги насолзува очите на сите што ја прегледале содржината.

Сведоците на овој настан тврдат дека автомобилот го удрил кучето на 22 декември, а другото куче продолжило да лежи покрај безживотното тело и покрај густиот сообраќај.

Минувачите покрај нив поставиле мал знак со цел да се избегне уште една несреќа, а кучето од видеото останало да лежи покрај мртвиот пријател цела ноќ.

Сопственикот на ресторанот од спротива ден подоцна го закопал мртвото куче, а верниот пријател го следел цело време.

httpv://www.youtube.com/watch?v=rK1rQfIFWW8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit