Природен лек на професор Мермерски против висок крвен притисок

16 ноември, 20140
3

Специјалистот по здрава исхрана, професор Мермерски создаде рецепта за намалување на високиот крвен притисок и ризикот од инфаркт.

За да го подготвите чудотворното лекарство треба да олупите 400 гр лук, 4 големи лимони и да ги пасирате заедно во блендер. Добиената смеса се префрла во тегла, се додаваат 300 гр мед и потоа се меша со дрвена лажица. Неопходно е лекот да се чува на суво, темно и ладно место 25 дена. Смесата се конзумира секое утро и вечер. Во неколку лажици кисело млеко треба да се раствори 1 супена лажица од смесата со 20 капки прополис и една кафена лажичка цимет. Така подготвената смеса се конзумира два пати дневно половина час пред јадење, наутро и навечер непосредно пред легнување.

Лековитиот микс од лук, лимон, цимет, мед и прополис може да не заштити или излекува од висок крвен притосок, како и од многу други болести.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit