Просечните гледаат 6 лица на оваа слика, а генијалците 13

23 октомври, 20140
13

Погледнете ја оваа оптичка илузија и потрудете се да пронајдете колку повеќе лица можете.

kolku-lica-ke-pronajdete-na-ovaa-slika-prosecnite-gledaat-6-a-genijalcite-13-02.jpg

Просечните луѓе гледаат 6 до 8, но ако видите од 11 до 13 – тогаш сте генијалец.

Напрегнете ги очите и мозокот, па тргнете во потрага.

До која бројка успеавте да стигнете?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş