Растура! Еве како еден Јужноамериканец ја пее Игри без граници

24 декември, 20140
Растура! Еве како еден Јужноамериканец ја пее Игри без граници

Хитовите на нашиот голем Тоше изгледа не се само регионално познати.

Неодамна се појави младиот Јаред Родригез кој ја препеа песната „Игри без граници“ и предизвика воодушевување низ целиот свет.

Покрај одличната вокална изведба и доброто снаоѓање со јазикот, Јаред и физички неверојатно потсетува на Тоше.

Не ја пропуштајте неговата изведба. Ќе ве наежи!

 

Потсетете се и на изведбата на Тоше:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş