Разгледајте ја гаражата на Роналдо со 20 луксузни автомобили

5 декември, 20140
15

Речиси пет милиони чини возниот парк на португалскиот фудбалер чија голема страст се брзите машини.
Освен што со години ги пополнува страниците на фудбалската историја, Кристијано Роналдо целосно се вклопува во сликата за богатите фудбалери – слава, пари, девојка манекенка и голем број автомобили.
Погледнете какви автомобили поседува Роналдо:

1. BMW M6 – 102.000$

Foto: Wikimedia/Khedara Ariyaratne

2. Bentli Kontinental GTC – 195.000$

Foto: Wikimedia/Rhidle

3. Mercedes C klase kupe – 55.000$

Foto: Wikimedia/curimedia

4. Porše Kajen – 70.000$

Foto: Wikimedia/Rudolf Stricker

5. Ferari 599 GTB Fiorano – 310.000$

Foto: Wikimedia/Sovxx

6. Audi Q7 – 50.000$

Foto: Wikimedia/IFCAR

7. Ferari F430 – 300.000$

Foto: Wikimedia/Rudolf Stricker

8. Porše 911 Karrera 2S Kabinet – 101.000$

Foto: porsche.com

9. Bentli GT Spid – 220.000$

Foto: bentleymotors.com

10. Audi R8 – 150.000$

Foto: Profimedia

11. Audi RS6 – 80.000$

Foto: Wikimedia/Alexandre Prévot

12. Maserati Grankabrio – 140.000$

Foto: Wikimedia/Brian Snelson

13. Ferari 599 GTO – 385.000$

Foto: Wikimedia/Nate Hawbaker

14. Lamborgini Aventador LP 700-4 – 318.000$

Foto: Wikimedia/Norbert Aepli

15. Porše Kajen turbo – 96.000$

Foto: Wikimedia/FotoSleuth

16. Mercedes C200 CDI – 40.000$

Foto: Wikimedia/Norbert Aepli

17. Bugati Vejron – 1.700.000$

Foto: Wikimedia/M 93

18. Aston Martin DB9 – 200.000$

Foto: Wikimedia/Maksim Sidorov

19. Rols Rojs Fantom – 400.000$

Foto: Wikimedia/The Car Spy

20. Audi S8 130.000$

Foto: Profimedia/AFP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş