Руму – некогаш затвор, денес популарна плажа

28 октомври, 20140
Руму – некогаш затвор, денес популарна плажа

Во ова кратко видео претставен е Руму – напуштен советски затвор и отворен рудник, а денес убава и популарна плажа.

Чистата вода и потопените згради го прават Руму прекрасно место за нуркање. Ова место се наоѓа во Естонија.

Подводните води го потопиле каменоломот, по што ова место претрпело трансформација од многу ужасно место за казнување на непослушните до убава и популарна плажа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş