Само една СМС порака може да ве чини живот

3 ноември, 20140
Само една СМС порака може да ве чини живот

Пишувањето смс пораки или зборувањето на мобилен телефон додека управувате со автомобилот може да ве чини живот.

Еден таков случај ѝ случил и на Лиз која ја читала пораката од нејзината мајка во момент додека возела на автопат со поголема брзина.

Честопати нејзината мајка ја предупредувала и ја прашувала дали го користи мобилниот додека вози, а таа ја лажела дека внимава и не го прави тоа.

Ги гледала сите други дека го прават тоа, па мислела дека е во ред и не сакала да ја загрижува мајка ѝ.

Но, како и во сè друго, кога на лагата ѝ се кратки нозете, за жал, во овој случај тоа морала да го сфати на многу потрагичен начин.

По направената сообраќајка, само заради една обична смс порака, едното око ѝ останало целосно затворено, не може да произведува солзи од двете очи, бидејќи ѝ се оштетени солзните жлезди, а на едното уво не може ни да слуша.

Последиците се страшни, само поради една безначајна СМС порака која можела да ја чини живот.

Погледнете го видеото и размислите пред да го направите истото:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş