Се чини дека конечно ја пронајдовме куќата од соништата…

30 септември, 20140
16
Оваа неверојатна куќа е сместена на самиот раб на океанот,
минималистички уредена и со поглед кој го “нуди” морето на дланка,
се чини дека конечно ја пронајдовме куќата од соништата.

Оваа куќа е плод на соработката на дизајнерот Рис Роберт и архитектонското студио “Steven Harris Arhitects”.

Изградена на работ на океанот на висока карпа, ова е куќа која го одзема здивот.

Сместена е во Кабо Сан Лукас и го носи името “Casa Finistera”, а изградена е од камен, стакло, метал и бетон.

Оваа куќа е дизајнирана со цел да се вклопи совршено со нејзината околина,

а најголемиот адут е секако преубавиот поглед.

И ентериерот е уреден во неутрални планетарни бои, како белата и бежот,

кои ја разбиваат монотонијата на деталите со темни нијанси.

Смирувачки ефект носи и минималистичкиот модерен мебел и ефектните камени ѕидови.

Оваа куќа е совршено место за тотално уживање и релаксирање.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş