Секс пози кои ќе ве направат професионалец во кревет

16 декември, 20140
12

Постои некој мит дека на мажите им е полесно да доживеат оргазам отколку жените, како и тоа дека девојките повеќе се трудат да го достигнат врвот отколку момците.

Според научниците, вагиналниот оргазам и оргазмот на клиторисот се две одвоени работи.

Не дозволувајте ова да ве збуни, туку опуштете се и пробајте нешто ново.

Перек или јавање камила

Оваа поза е добра доколку сакате ултимативен пристап до нејзиниот клиторис.

Како функционира: Клекнете и јавајте на незината лева нога додека таа лежи на својата лева страна. Десната нога таа би требало да ја свие околу вашиот колк и на тој начин да ви овозможи подлабока пенетрација. Ова е еден вид понапредна мисионерска поза, а ќе ви овозможи и со рацете да можете да го надразните нејзиниот клиторис.

Скриен тигар или скриена змија

Во оваа поза пробајте да ја откриете нејзината Г-точка

Како функционира: Доведете ја партнерката до работ на креветот и поставете ја „на сите четири“, со грбот свиткана, така што ќе ѝ биде подигнат задникот. Кога ќе застанете зад неа, поставете се така што нозете ќе ви бидат околу нејзините. Не само што може да ја најдете нејзината Г-точка, туку ќе имате и одличен поглед на нејзините облини.

Пегла

Доколку сакате на вашата партнерка да ѝ овозможите врвно задоволство, пробајте ја оваа поза.

Како функционира: Таа лежи на стомак со благо свиткани колена и подигнати колкови. За да ѝ биде поудобно, а да може и да ги подигне колковите, може да ставите перница под нејзиниот стомак. Влезете во неа одзади, но за да не ја поклопите со сета тежина, потпирајте се на своите раце.

Шипка

Уште една поза создадена за женско уживање.

Како функционира: Легнете на грб и свиткајте ја едната нога, а другата нека ви биде испружена. Таа нека „зајава“ на вашата подигната нога, со бутовите на двете страни и полека нека се спушта на вас додека ви е свртена со грбот. Нека се придржува за вашето колено додека се движи горе-долу во ритамот кој најмногу и одговара.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş