Смарт мебел за мали станчиња

15 октомври, 20140
Смарт мебел за мали станчиња

Мечтаете да си го средите станчето и да го претворите во топло катче со елегантен, но и функционален мебел. Но, 20-те квадратни метри ви ја убиваат надежта.

Сепак, не е невозможно. MIT Media Lab CityHome има нов концепт за тоа како треба да изгледа мебелот. Нивната идеја може да ви обезбеди голема кујна, удобна спална, поширока бања, работна соба, како и трпезарија за 6 лица. Теоретски, за тоа би ви требало три пати повеќе простор, но во пракса, за тоа ви се доволни вашите скромни 20 квадрати. Впрочем, погледнете:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş