Снимен тајниот ритуал на италијанската мафија

27 ноември, 20140
Снимен тајниот ритуал на италијанската мафија

Миланските карабинери објавија видео на пријателското собирање на осомничени мафијаши на фарма во местото Кастело ди Брианца во Северна Италија.

После срдечното добредојде и бакнувањето во образ мафијашите ја почнале тајната церемонија.

Полицијата успеала да сними регрутирање на нови членови во озлогласената мафијашка група „Ндрагета“. Најмладиот учесник во церемонијата имал само 17 години.

Заклетвата на новите членови е потсетување на тоа дека очекуваат предавникот во нивните редови да биде убиен и дека секогаш при рака треба да имаа еден куршум во случај да се во близина на предавникот.

Снимањето кое било дел од истрагата на ритуалот резултирала со апсење на 38 мафијаши.

Обвинителката Бокасини нагласила дека видеото покажало како „силната традиција“ и помага на глобалната организација за криумчарење на кокаин да напредува.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş