Совети за жените кои не сакаат да го чекаат принцот

12 јануари, 20141
11

И покрај сите обиди на жените да станат независни, рамноправни и храбри современи жени, едно нешто не се менува – стравот да се направи првиот чекор, кога е во прашање љубовта. Модерните правила за запознавање на партнер велат дека е сосем во ред жените да го направат првиот чекор. Всушност на мажите им годи кога ќе видат дека сте заинтересирани.

Бидете харабри. Честопати жените мислат дека приоѓајќи ќе пкажат дека се очајни. Всушност впечатокот е обратен од очекуваното. Треба многу храброст да се скрши мразот и за мажите и за жените, па вашиот подвиг нема да мине незабележано. Едноставно дојдете до него и почнете разговор. Ако не ви се шета, пратете му пијалок. Ако ви пријде да ви заблагодари сте завршиле работа.

Бидете самоуверени. Момците не уживаат само кога ја преземате контролата во спалната соба, туку и во љубовниот живот. Најсексиплното нешто што една жена може да го облеше е нејзината сампдоверба. Зошто? Затоа што тоа освежува. Машите сакаат предизвик, но сакаат и жени кои не се плашат да посегнат по она што им се допаѓа.

 

Флертувајте! Би се изненадиле да знаете колку жени ја потценуваат моѓта на флертот. Плус, и мажите исто така сакаат да флертуваат, а да не спшомнуваме колку им годи вниманието. Важно е да не бидете премногу агресивни, туку опуштени и слатки. Благ допир со рака за време на разговорот. Насмевка. Барајте да ви раскажува за себе. Допринесувајте во разговорот, но повеќе слушајте. Флертот ги прави работите позабавни.

 

Бидете директни. Не заобиколувајте. Без разлика колку и да ви се чини некоја ваша постапка очигледна, мажите честопати не ги приметуваат суптилните сигнали. Затоа во комуникација со мажите не треба да се однесувате како да разговарате со својата пријателка. Ако пак му кажете што ви се допаѓа, а што не, ќе му помогнете да чувствува помал притисок, бидејќи тој нема да мора да ги носи сите одлуки.

One comment

  • Alek

    18 јуни, 2011 at 12:03

    Dzabe e storijava. Devojkive porado ke pominat 10000 saati online mrcejki zasho nikoj ne im priogja, otkolku oni nesho da napravat.

    Ne samo toa, tuku DURI i ako im prijde nekoj, ako ne e niven tip, posle go rezilat pred cel grad. Iskreno ne sum optimist. Minimum ke treba 10-20 godini pred da se razbudat od bajkite devojkive i da prevzemat odgovornost.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi