Спектакуларни 3D скулптури од хартија

6 ноември, 20140
Спектакуларни 3D скулптури од хартија

Додека студирал графички дизајн, германскиот уметник Петер Дахмен добил задача да направи 3D предмет од хартија. Наскоро наишол на мал проблем. Што и да дизајнирал, не можел безбедно да го пренесе до факултетот користејќи го јавниот сообраќај. За да не ризикува да му се оштети проектот, Дахмен изнашол начин неговата скулптура да може да се собира. Предизвикот толку му се допаднал, што му станало опсесија да создава уште посложени дизајни, за на крај тоа да го доведе до кариера како инженер за хартија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş