ТОП 10 најубави жени на светот – Бразилките први… нормално

2 ноември, 20140
16

Во секој дел на светот постојат убави луѓе, но се знае дека некои земји и народи имаат поубави девојки во споредба со други места.
Секоја жена е убава на уникатен начин, но во согласност со општоприфатените стандарди, постојат неколку држави кои стојат надвор од толпата.
Еве ја листата на Destination Point и топ 10 -те земји каде што може да се најдат најубавите жени во светот.
1. БРАЗИЛ

brasil

Бразил е позната како земја на убавините. Бразилските жени се познати по својот спортски изглед и атрактивни тела. Најдобриот дел од приказната е тоа што во Бразил, може многу лесно да видите и убава блондинка, но и црна и неописиво убава црна жена.
2. РУСИЈА
Russia

Русинките отсекогаш се сметани како кралици на убавината. Тие пленат со својата преубава и мазна кожа, сини очи, прекрасно тело и височина. Повеќето од жените во Русија едноставно имаат прекрасна фигура.
3. ВЕНЕЦУЕЛА
Venezuela

Венецуела ги крие едни од најубавите жени во светот. Сите знаат како изгледа жена од тие простори. Тие се привлечни и неодоливи. Венецуела е држава со најголем број на мисици во светот, Мис на Универзумот и други награди кои нѐ тераат да веруваме дека убавината царува во оваа латинска држава.
4. ИНДИЈА
India

Индија е земја на многу култури со елегантни и егзотични жени од секоја возраст. Тие се познати по нивната нежна кожа, и имаат многу женствен пристап во сите животни сегменти. Тоа што ги прави убави овие жени е нивната темна кожа и коса, каде што не се наоѓа секаде во светот.
5. ШВЕДСКА
Sweden

Жените од Шведска се познати по тенкото тело, нозе кои почнуваат од трето ребро, сини очи и секси плава коса. Тие имаат пријателска природа и пристап во привлекување на мажите од целиот свет. Всушност, сѐ што сте слушнале за нив е вистина.
6. СРБИЈА
Serbia

Србинките се перфектна комбинација од словенски и медитерански гени. Девојките се високи, прекрасни и секси облечени во секоја пригода. Тие имаат поглед кој плени и зрачат со перфектна фигура. Не само што се витки и имаат тело како манекенки, но тие се и идеално градени, со долги нозе, и реална тежина која се крие во идеални пропорции и тенки половини.
7. ФРАНЦИЈА
France

Француските дами се карактеристични по нивното однесување и фина енергија во пристапот кон машкиот свет. Тие живеат во држава во која сѐ е така романтично и екстремно софистицирано.
8. АРГЕНТИНА
Argentina

Овие убавици претставуваат глас на убавото и неодоливото. Младите Аргентинки привлекуваат внимание со нивната кожа и коса, и затоа не е ниту чудо што мажите едноставно не можат да им кажат НЕ. Жените се секогаш модерно облечени и убави, па дури и кога се дома.
9. УКРАИНА
Ukraine

Украинките се едни од најубавите жени во светот. Тие се три во едно – секс, убавина, женственост. Слични се со Русинките, но Украинка е Украинка, нели?
10. ИТАЛИЈА
Italy

Италијанките се едноставно прекрасни. Нивната елеганција во движење, проследена со внимателно избрана гардероба и медитерански шарм, ги прави едни од десетте најубави жени во светот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş