Три тренд фризури за оваа есен

13 октомври, 20140
13

Не мора да значи дека долгата коса е здодевна доколку ја носите на обичен начин. Овојпат, Elle ви презентира три куси туторијали како да си „играте“ со вашата коса, а сепак да бидете во тренд, посебни и со стил. Зборуваме за коњско опавче, тапирано лежерна фризура и разиграна, брановидна коса. Погледнете.

Замазнето коњско опавче
Фатете ја косата со ластиче, но нека не биде најдолу. Прво добро замазнете ја, после „тостирајте“ го опавчето, а потоа расчешлајте го убаво за да добие поинтересен изглед.

konjsko_opavce_iLike_mk_001

konjsko_opavce_iLike_mk_002

konjsko_opavce_iLike_mk_003

konjsko_opavce_iLike_mk_004

Пчелино улиште
За почеток нанесете малку пена на полувлажна коса, а потоа исушете ја со фен, па направете благи кадрици со помош на фигаро. На овој начин ќе ја добиете посакуваната основа. Потоа истапирајте ја косата, пополека соберете ја од едната страна, за да можете на крај, да ја соберете на спротивната страна.

pcelino_uliste_iLike_mk_001

pcelino_uliste_iLike_mk_002

pcelino_uliste_iLike_mk_003

pcelino_uliste_iLike_mk_004

Лежерни бранови
На влажна коса нанесете пена, за полесно обликување. Потоа исушете ја косата, па со фигаро нежно виткајте ја.

branovidna_frizura_iLike_mk_001

branovidna_frizura_iLike_mk_002

branovidna_frizura_iLike_mk_003

branovidna_frizura_iLike_mk_004

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş