Трикови за секојдневна грижа на вашата убавина

3 јануари, 20140
51309
  • Балсамот за усни одлично ги негува ноктите. Котикулата – рожнатиот дел на прстот има слични својства како и усните, лесно се лупи и пука, па затоа со прст нанесете мала количина балсам и лесно втријте ја. Оставете да дејствува половина час.
  • Капките за очи можат да го намалат црвенилото на акните. Ставете една капка на секоја акна, таа ќе стане помалку забележлива и полесно ќе се прекрие со шминка.
  • Прашокот за печиво нанесете го на усните со помош на навлажнето стапче за учи. Усните така нема да ви бидат суви, а карминот или сјајот што го користите ќе биде потраен.
  • Кафе измешано со маслиново масло е едноставен и многу ефикасен препарат против целулит. Нозете и критичните места мачкајте ги секојдневно, а стручњаците велат дека ефектот ќе се види веќе по две недели.
  • Купка од црн чај помага кај изгорениците, а зелениот чај ги смирува отоците од убоди на инсекти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit