Трогателните реакции на овие кутри животни при нивниот прв вкус на слободата

6 ноември, 20140
Трогателните реакции на овие кутри животни при нивниот прв вкус на слободата

Затворениците со години заглавени во затвор често се вчудоневидени кога за прв пат ќе излезат на слобода. Нештата се промениле и светот продолжил понатаму. Овие новоослободени личности ја имаат секоја причина да бидат вознемирени поради тоа што го пропуштиле.

Но што ако не знаеле што пропуштаат? Како би изгледало целиот нивен живот да го иживееле во заробеништво, без воопшто да бидат свесни за постоењето на слободен свет зад огромните ѕидови и решетки?

Можеби така се чувствуваат животните на следните видео клипови.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ExEjXLMd4VA

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş