Удобно, модерно и секси: Women’secret есен/зима 2014

12 октомври, 20140
3

Удобни и ултра женствени парчиња направени од природни материјали,

се она што ја означува новата колекција на шпанскиот бренд women’secret.

Моделите се надополнети со неочекувани бои и детали кои му противречат на минимализмот,

и го збогатуваат изгледот на колекцијата.

Сензуалноста се разбира е неизбежна и е пренесена преку бројните модели од црна тантела,

кои се атратктивни, софистицирани и секси.

Од друга страна, и секојдневните парчиња кои асоцираат на топлина,

комоција и лежерност се значаен дел од колекцијата.

Особено интересни се и пижамите инспирирани од класична,

машка кошула кои се повеќе од женствени и привлечни.

 

 

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

 

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

lookbook de women secret otono invierno 2014 2015

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş