Уникатната “чудо“ рецепта за лечење висок притисок, артритис, хемороиди, рак…

28 декември, 20140
3

Медицината ги потврдила чудотворните својства на уникатната комбинација од лук, јаболков оцет и мед, која може да лекува најразлични болести од рак до артритис. Експертите тврдат дека ова лековито трио може да излечи болести како артритис, астма, висок крвен притисок, хемороиди, неплодност и импотенција, настинки и инфективни болести, чир, го намалува холестеролот, го намалува ризикот од рак, го стимулира имуниот систем.

Истражувањата спроведени во онколошкиот институт во Хјустон тврдат дека некои компоненти од комбинацијата лук-јаболков оцет-мед штитат од многу карциногени облици, а кај пациентите кои го конзумирале лекот наутро на гладно се покажало драстично намалување на високиот крвен притисок и холестеролот за помалку од две седмици.

Рецептата:

Потребни намирници:

1 чаша јаболков оцет

1 чаша мед

8 парчиња лук

Трите компоненти се обработуваат во блендер. Исипете ја смесата во стаклен сад. Се чува во фрижидер и рокот на употреба е 5 дена. Нормалната доза е две супени лажици во чаша вода или овошен сок наутро, на гладно.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi