Видео: Најнеобичен дочек на Новата година

2 јануари, 20140
8

Патниците од рускиот брод кои се заглавени во ледот на Антарктикот од 24 декември, ја дочекале со песна и веселба 2014 година, иако најновите обиди на спасувачите се покажале неуспешни поради лошите временски услови.

Бродот “Академик Шокалски“ со 52 патници и 22 членови на екипажот се наоѓа на околу 180 километри источно од француската база на Антарктикот.

Погледнете како заглавените патници ја прославиле Новата година:

httpv://www.youtube.com/watch?v=z9sMuchDXh8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit