Видео од кое застанува здивот: Спуштање со скирол низ планина

8 октомври, 20140
Видео од кое застанува здивот: Спуштање со скирол низ планина

Американската компанија Arbor Skateboards, која како што кажува и самото име, се занимава со производство на скироли (скејтборди), неодамна сними промотивно видео во кое во главната улога е Џејмс Кели, професионален скејтер од Калифорнија, кој речиси целиот живот го поминал спуштајќи се низ разни планински патишта.

Во ова неверојатно видео тој со огромна брзина се спушта низ западниот дел на Сиера Невада, и одлично го доловува моменот на уживање и задоволство кое го почувствувал секој човек кој некогаш се занимавал со некаков вид на екстремен спорт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş