ВОЗНЕМИРУВАЧКИ: Ова е забранетиот документарец на Хичкок за нацистичките логори!

10 јануари, 20140
1230526689739_f

Прикажувањето на овој документарец е прекинато затоа што дојде до промена на политиката кон Германија. За снимањето на документарецот на Хичкок му е доставено се што Британците и Русите снимиле додека влегувале во концетрационите логори. Мајсторот на хоророт Хичкок бил толку шокиран од материјалот кој го добил и му требале недели за да се врати во студио.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xI_6oLPC-S0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit