Врзување на 4 различни видови марами на 16 начини

28 септември, 20140
19

Еден од најинтересните модни додатоци кој во моментот може да го збогати секој стајлинг секако е марамата (шамијата).

Она што треба да го знаете е дека ова интересно парче на лелеава ткаенина може да се врзува на голем број различни начини. Доколку сакате во својата гардероба да вклучите еднобојна, или шарена марама, ви претставуваме еден туторијал со чија помош можете да совладате врзување на 4 различни видови на шамии на дури 16 начини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş