За 10 минути до вкусен десерт: Орео торта

9 септември, 20140
8

Состојки:
орео кекси
сладолед од ванила
чоколадо за готвење
путер

Подготовка: Ова е непечена торта. Сè што треба да направите е да ги искршите орео-кексите на ситни парчиња или на половинки и да ги измешате со сладоледот од ванила. Оваа смеса ставете ја во калап, додека чоколадото и путерот ќе ги истопите на пареа. Со растопеното чоколадо целосно прекријте ја тортата. Можете одозгора да додадете уште кекси.

oreo

oreo3

oreo4

oreo5

oreo6

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş