За само 1 година успеала да постигне неверојатна трансформација

7 септември, 20140
10

Ејми Хамбл (26) од Велика Британија за само 1 година успеала да постигне неверојатна трансформација. Нејзината цел била да стане како нејзиниот идол, старлетата Џоди Марш и успеала потполно да се промени себеси.

pred-1-godina-izgledala-vaka-denes-ne-bi-ja-prepoznale-foto-01.jpg

– Џоди Марш е мојата инспирација. Таа изгледа совршено, сакав да бидам баш како неа – мускулеста, но женствена. Затоа и се восхитувам, раскажува Ејми.

За да дојде до посакуваниот изглед Ејми тренира 6 пати неделно и се храни здраво, консумирајќи пилешко, риба и зеленчук.

Еднаш во неделата знае да се почести со калоричен оброк, кој потоа го согорува со вежби.

– Пред да започнам да тренирам, ја мразев теретаната. Мојот стомак изгледаше лошо, јадев погрешна храна, па не е ни чудо што вишокот килограми се собираа на мене, додава мајката на 2 дечиња.

pred-1-godina-izgledala-vaka-denes-ne-bi-ja-prepoznale-foto-02.jpg

На првите тренинзи забележала колку всушност е во лоша форма. За да има повеќе време за себе, Ејми ја напуштила работата во суд.

Со огромна упорност стигнала и до победа на национален натпревар за бодибилдери аматери.

Сега, таа сака да стане личен тренер.

– Би сакала да ги мотивирам и другите жени и да им покажам дека без страв треба да го прифатат мускулестиот изглед.

Ова е нејзината трансформација низ само 2 фотографии:

pred-1-godina-izgledala-vaka-denes-ne-bi-ja-prepoznale-foto-03.jpg

pred-1-godina-izgledala-vaka-denes-ne-bi-ja-prepoznale-foto-04.JPG

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş