Започнал со неколку кутии, 60 дена подоцна, соседите не можеле да поверуваат што создал…

3 ноември, 20140
10

Сопственикот на овој дом еден ден го гледал својот здодевен зелен тревник и се запрашал:

„па, која е поентата?“.
Иако изгледал убаво, тревникот не му давал никакво задоволство, а барал многу за одржување.

Па, еден ден тој одлучил да се обиде со нешто поинакво. Погледнете што направил следно.

Сè започнало со неколку дрвени кутии.

Screenshot_18

Бидејќи градот давал бесплатно ѓубриво, тој земал малку и тоа е

она што го гледате во кутиите.

cool-plants-lawn-compost

Системот за поддршка започнал откога семињата почнале да никнуваат.

cool-plants-lawn-growing-street

За овој човек, најтешкиот дел бил развојот на системот за наводнување.

cool-plants-lawn-compost-house

cool-plants-lawn-irrigation-system

Јаглените блокови и дрвените парчиња го пополниле остатокот од тревникот.

cool-plants-boxes-lawn-growing

cool-plants-lawn-wood-chips

Руколата созреала прва.

cool-plants-lawn-arugula-leaves

Потоа, следен бил спанаќот.

cool-plants-lawn-spinach-leaf

Убавото цвекло донело малку боја.

cool-plants-lawn-dirty-beets

Потоа се појавиле ротквиците.

cool-plants-lawn-radishes

 

Цел венец од моркови.

cool-plants-lawn-carrots-green

Малку грашок.

cool-plants-lawn-peas-branch

Човекот имал толку голем род, што морал да раздаде дел од својот зеленчук.

cool-plants-lawn-free-veggie-sign

Убав зелен кромид.

cool-plants-lawn-green-onion

Зелената боја на оваа боранија е совршена.

cool-plants-lawn-Roman-beans

Прекрасен куп зелени домати.

cool-plants-lawn-tomatillos-hanging

Големи и убави краставици.

cool-plants-lawn-cucumber

Една од целиот куп пиперки.

cool-plants-lawn-pepper

Прекрасни мали домати во зреење.

cool-plants-lawn-green-tomato

Како дополнителен бонус, тој забележал дека растат прекрасни цвеќиња,

пред да созреат тиквите.

cool-plants-lawn-squash-flowers

Па насадил и неколку видови на цвеќиња.

cool-plants-lawn-colored-flowers

cool-plants-lawn-flowers-pink

cool-plants-lawn-sunflowers

Јаглените блокови се совршени за одгледување на билки.

cool-plants-lawn-basil-blocks

Ова е празник за вашите очи!

cool-plants-lawn-flowers-house

Можеби неговите соседи ќе го земат примерот

од плодоносниот двор на соседната куќа.

cool-plants-lawn-grass-limit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş