Застрашувачка потера на руската полиција!

26 септември, 20140
Застрашувачка потера на руската полиција!
Навикнати сме на различни снимки од руските патишта, но овојпат пред нас се најде неверојатен пример од полициска потера кој како да е режиран во најдоброто студио на Холивуд.

Во описот под снимката е наведено дека полицијата во градот Иркутск во 7.00 часот изутрина забележала Тојота без соодветни регистрациски таблички како ги крши сообраќајните прописи. И покрај наредбите од полициското возило да застане, возачот започнал да забрзува и да бега, а во потерата по него за кратко време се вклучиле голем број на возила кои никако не успеваат да му го блокираат патот на возачот на Тојота.

Откако залутал во двор, 24-годишниот возач се обидува повторно да побегне, меѓутоа полицијата наскоро го пристигнува и го приведува, а на задното седиште на автомобилот биле пронајдени алкохол и дрога.

Младото момче во притвор изјавило дека дошло во овој град да бара работа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş