Заведувањето е игра во која ви е потребна вистинската мамка во точниот момент!

16 септември, 20140
14

Заведувањето е како игра во која е најважно да ја употребите вистинската мамка во точниот момент. Ако сакате да станете заводничка која ќе може да го освои секој маж кој ќе го посака, научете 3 основни правила кои ќе ве претворат во секси манипулаторка.

Глас

Нежен и невин, малку зарипнат или доминантен се само некои од варијантите кои може да ги менува жената која сака да освои некој маж. Употребете го женскиот шарм и поиграјте си со гласот кој може да испрати многу јасна порака.

Невербална комуникација

Движењата и допирите се оружје на заведувањето, но треба да бидете внимателни бидејќи ако претерате може да биде и контрапродуктивно. Играта со косата и кожата, нанесувањето кармин или нежниот спонтан допир на неговите раце или рамената се пораки со кои не можете да погрешите.

Поглед

Погледот понекогаш може да ги открие вашите намери и многу полесно од зборовите. Забележете некој кој ви се допаѓа и фокусирајте се на неговите очи, а кога ќе ви се сретнат погледите зачинете ги со блага насмевка. Тоа е игра која секој маж ќе ја забележи и сигурно ќе му годи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş